GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 15837142
*
nr 1583 7142
Servisdelar
Gefle, Vinranka, 18 del
Kondition: nagg
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 20:41:36
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:49
-
3197 Glasservisdelar
45 delar, Orrefors, Nils Landgren, "Gustav II Adol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:03
-
5038 Kaffeservisdelar
15 delar, Rosenthal Bavaria, Maria.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:33
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02
-
4291 Servisdelar
Gustavsberg, Blå Blom, ca 25 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:39
*
Servisdelar
Kondition: nagg
nr 1583 7142
Servisdelar
Gefle, Vinranka, 18 del
Kondition: nagg
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:49 -
3197 Glasservisdelar
45 delar, Orrefors, Nils Landgren, "Gustav II Adol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:03 -
5038 Kaffeservisdelar
15 delar, Rosenthal Bavaria, Maria.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:33
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02 -
4291 Servisdelar
Gustavsberg, Blå Blom, ca 25 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:39